Folia kubełkowa

budowa nowoczesna

Folia kubełkowa

Podczas wykonywania wielu prac budowlanych niebagatelne znaczenie odgrywa dobór właściwych materiałów. W przeciwnym razie może dochodzić do częstych napraw, które będą generować dodatkowe, niepotrzebne koszty. Jednym z kluczowych materiałów jest folia kubełkowa. Do czego służy? Dlaczego jej zastosowanie jest tak kluczowe? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Folia kubełkowa i jej krótka charakterystyka

Folia kubełkowa jest materiałem budowlanym, który cieszy się bardzo dużą popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników. To forma membrany izolacyjnej, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Jej głównym zadaniem jest ochrona budynku przed wilgocią, wodą oraz innymi uszkodzeniami. Folia hydroizolacyjna, którą jest folia kubełkowa, charakteryzuje się specyficznymi wytłoczeniami, które mają kształt ściętych stożków. Jej wygląd do złudzenia przypomina kubełki – stąd jej nazwa. Folia kubełkowa produkowana jest z polietylenu. Co więcej, folia odporna jest na działanie bakterii, grzybów oraz uszkodzenia mechaniczne. Jest także elastyczna oraz cechuje się dużą gęstością. Folia kubełkowa dostępna jest w różnych grubościach. Najbardziej popularne modele mieszczą się w przedziale 0.5- 1 mm (bez wysokości wytłoczeń).

Szerokie zastosowanie folii kubełkowej

Folia kubełkowa jest materiałem pomocniczym, który powszechnie wykorzystywany jest w trakcie prac zabezpieczających fundamenty budynków. Jest więc wykorzystywana już w pierwszym, początkowym okresie prac budowlanych. Doskonale wspiera izolację, a jej zastosowanie sprawia, że cały budynek będzie idealnie chroniony przed szkodliwym działaniem wilgoci.  To jednak niejedyne zastosowanie popularnej foli kubełkowej. Może być ona wykorzystywana także jako izolacja pod zielone ogrody na dachach, jak również w systemach tarasowych, a nawet stropach.

Łatwy montaż folii kubełkowej

Oprócz tego, że folia kubełkowa jest nieocenionym elementem izolacyjnym każdego budynku, to dodatkowo praca z jej użyciem jest niezwykle przyjemna. Produkt sprzedawany jest w formie poręcznych, wygodnych rolek. Co więcej, folia jest niezwykle elastyczna, dzięki czemu podczas prac izolacyjnych możemy ją przycinać nożem. By folia kubełkowa doskonale spełniała swoją rolę, powinna być montowana na tzw. zakładkę. Co więcej, najbardziej sprawdzoną i skuteczną metodą jest zakładanie na siebie minimum czterech rzędów kubełków. Dodatkowo folia powinna być przytwierdzana przy pomocy kołków bądź gwoździ. Kubełki powinny być skierowane w kierunku podłoża bądź ściany budynku. W celu maksymalnej wydajności, łączenia foli kubełkowej powinniśmy wzmocnić dodatkowymi taśmami. W trakcie montażu należy także pamiętać o regularnym naciąganiu folii (musi być mocno napięta). Taki montaż sprawi, że budynek będzie doskonale chroniony na wiele długich lat.

Folia kubełkowa odporna jest na związki chemiczne zawarte w glebie, dzięki czemu nie zgnije, zachowując swoją kondycję na długi czas. Jeśli więc chcemy zabezpieczyć fundamenty budynków przed wilgocią, folia kubełkowa będzie doskonałym wyborem.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *